Hello world

Takie czyste i powszechnie Hello world jest z nami od wielu wielu lat i jest w sumie, moim zdaniem, najlepszym co można napisać na wstęp, więc witaj świecie! 🙂 Witaj na moim blogu.

Coś o mnie

Oczywiście, gdzie moje maniery? 😉 Wiadomo iż musimy się najpierw poznać. Na imię mam Łukasz chociaż większość mówi mi Enter, pewnie to dlatego, że się noszę z nickiem EnterVPL, ale też sporo osób mówi do mnie per Kot (w przeróżnych odmianach). Tak czy siak niezależnie od nazwy i jej aliasów jestem ciągle tą samą osobą, a dokładnie programistą i chociaż to wygląda trochę jak żart to pierwszy dzień w tym zawodzie zacząłem 1 kwietnia 2018 roku od branży Digital Signage.

Z zawodu poza bycie nerdem patrzącym na matrixowe literki mam też uprawnienia do maszyn sterowanych numerycznie (pod inną nazwą CNC), z których w zasadzie przyszło mi korzystać dosyć niedługo. Czyli tak: wasz koteł ma dwa zawody 😀

O czym będzie blog?

A skoro tu jesteś pewnie ciekawi Cię to co u mnie znajdziesz. Widzisz te wszystkie zakładki menu u góry? W głównej mierze to są kategorie, które jak już zgadujesz będą oddawać to co blog będzie zawierać. Z racji, że jestem programistą to mogę poopowiadać o swoim zawodzie w ludzkiej mowie i nie tylko na święta 😉 Oprócz czysto komputerowymi sprawami interesuję się wieloma innymi rzeczami, które w ramach kategorii Ciekawostki będę je umieszczać. Lubię w jakimś sensie antropologie, technologie, naturę (najbardziej te futrzane zwierzątka), itd. Proszę jednak pamiętać, że to nie jest tak, że znam się na wszystkim, więc proszę mi nie wierzyć ślepo we wszystko co napiszę. Oczywiście będę się starać czerpać informacje z jak najlepszych źródeł, ale uwierzcie mi, że i one mogą być wprowadzające w błąd. Po prostu w miarę możliwości poddawajcie pewne rzeczy weryfikacji.

Na co mi blog?

A dobrze że pytasz 😀

Chcę po prostu dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem oraz zainteresowaniami, a skoro jako ja (i nie wiem czemu) mam dużo odbiorców (dużo w sensie, że trudno mi jest ogarnąć ich ilość pisząc czy rozmawiając z nimi pojedynczo). Pewne wspólne tematy mogę dzięki blogu opowiedzieć szerzej. Zgaduję, że też na tym skorzystają nie tylko moi przyjaciele i znajomi. Więc tak: mój blog będzie trochę jak taki wielki komunikator gdzie głównie będą moje monologi 😀

Jak mogę obserwować twój blog?

Myślę, że na wiele sposobów. W chwili obecnej ustawiłem webhook na moim kocim serwerze, dzięki czemu tam po prostu nowe posty będą wchodziły, ale zastanawiam się czy by do tego jeszcze nie zrobić osobnego serwera.

Dodatkowo mam zgodę wrzucać linki do postów na discord PL Tutorsa, którego bardzo serdecznie pozdrawiam i polecam zobaczyć jego kanał na YT (link w jego nicku).

Postaram się na przyszłość pomyśleć nad innymi kanałami obserwacji (np. RSS), ale póki co to co jest możliwe że wystarczy.

A czy warto mój blog obserwować? Nooo wiesz? To ja dla cb.. Dobra dobra bez emocji 🙂 Na to pytanie chyba znasz odpowiedź 😉

Od słowa do słowa

i tak jest oto mój pierwszy post powitalny, który mam nadzieję wiele wyjaśnił.

W kolejnym „odcinku prenumeraty” opowiem o mojej grze Meow Meow Jump, która może do najlepszych nie należy, ale sprawiła mi wiele frajdy podczas jej tworzenia 😁

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rolek
Rolek
1 rok temu

Super blog.

kwiatek_123
1 rok temu

Jak myślisz. Kiedy Ci się znudzi prowadzenie blogu?

trackback
1 rok temu

[…] Hello […]

Włączyć powiadomienia? Bardzo pragnę Dam sobie radę